آر اس اس نقشه سایت English ارتباط با ما خانه

نباشد آدمی را هیچ خلقی بهتر از احسان / که بوسد دست خود، هر کس که گیرد دست سایل را     صائب تبریزی

 
 
اخبار
اخبار موسسه
خبرنامه
همیاری- چگونه کمک کنم؟
کمک نقدی آنلاین
دستگاه خودپرداز بانک ها
موبایل بانک
کمک ماهانه
نذورات
   قربانی
   عقیقه
   غیر نقدی
   وجه نقد
بشارت بهشت
تابلو و تاج گل برای مراسم
درخواست صندوق همیاری
عضویت نیروی داوطلب
معرفی ما
تاریخچه ، یاد و پیام موسسین
تقدیرنامه‌ها
اهداف و مجوزات
چشم انداز و منشور اخلاقی
چارت سازمانی
واحدهای خدماتی
واحد مددکاری
واحد آموزش
واحد فرهنگی
توانمندسازی مناطق محروم
خانه فرهنگی مشهد مقدس
مقالات مرتبط
نمایش مقالات
مقاله نویسی
درباره ما نظر دهید
نام
ایمیل
نظرات و پیشنهادات شما

جستجو در سایت
جستجو برای

logo-samandehi
آثار طرح بشارت بهشت  

آیات ذیل ، فقط قسمتی از کلام وحی در مورد انفاق است . بخوانید . گوارای وجودتان . فقط آماده باشید که شیطان شما را وسوسه به نخواندن می کند و اینکه « شیطان شما را به هنگام انفاق ، وعده فقر و تنگدستی می دهد ( بقره – 268) / ترجمه آیات از استاد مکارم شیرازی می باشد .

 
هرگز به (حقیقت) نیکوکاری نمی‏رسید مگر اینکه از آنچه دوست می‏دارید، (در راه خدا) انفاق کنید; و آنچه انفاق می‏کنید، خداوند از آن آگاه است (آل عمران/92)
هرچه در راه خداانفاق کنید به طورکامل به شما بازگردانده می شود وبه شما ستم نخواهد شد" (انفال-60)
کسانی که اموال خود را در راه خدا انفاق می‏کنند، همانند بذری هستند که هفت خوشه برویاند; که در هر خوشه، یکصد دانه باشد; و خداوند آن را برای هر کس بخواهد (و شایستگی داشته باشد)، دو یا چند برابر می‏کند; و خدا (از نظر قدرت و رحمت،) وسیع، و (به همه چیز) داناست. (261)
کسانی که اموال خود را در راه خدا انفاق می‏کنند، سپس به دنبال انفاقی که کرده‏اند، منت نمی‏گذارند و آزاری نمی‏رسانند، پاداش آنها نزد پروردگارشان (محفوظ) است; و نه ترسی دارند، و نه غمگین می‏شوند. (262)

آیا کسی از شما دوست دارد که باغی از درختان خرما و انگور داشته باشد که از زیر درختان آن، نهرها بگذرد، و برای او در آن (باغ)،از هر گونه میوه‏ای وجود داشته باشد،در حالی که به سن پیری رسیده و فرزندانی (کوچک و) ضعیف دارد;(در این هنگام،) گردبادی (کوبنده)،که در آن آتش (سوزانی) است،به آن برخورد کند و شعله‏ور گردد و بسوزد؟! (همین‏طور است حال کسانی که انفاقهای خود را، با ریا و منت و آزار، باطل می‏کنند.) این چنین خداوند آیات خود را برای شما آشکار می‏سازد; شاید بیندیشید (و با اندیشه، راه حق را بیابید)! (266)

ای کسانی که ایمان آورده‏اید! از قسمتهای پاکیزه اموالی که (از طریق تجارت) به دست آورده‏اید، و از آنچه از زمین برای شما خارج ساخته‏ایم (از منابع و معادن و درختان و گیاهان)، انفاق کنید! و برای انفاق، به سراغ قسمتهای ناپاک نروید در حالی که خود شما، (به هنگام پذیرش اموال،) حاضر نیستید آنها را بپذیرید; مگر از روی اغماض و کراهت! و بدانید خداوند، بی‏نیاز و شایسته ستایش است. (267)

شیطان، شما را (به هنگام انفاق،) وعده فقر و تهیدستی می‏دهد; و به فحشا (و زشتیها) امر می‏کند; ولی خداوند وعده «آمرزش‏» و «فزونی‏» به شما می‏دهد; و خداوند، قدرتش وسیع، و (به هر چیز) داناست. (به همین دلیل، به وعده‏های خود، وفا می‏کند.) (268)

اگر انفاقها را آشکار کنید، خوب است! و اگر آنها را مخفی ساخته و به نیازمندان بدهید، برای شما بهتر است! و قسمتی از گناهان شما را می‏پوشاند; (و در پرتو بخشش در راه خدا، بخشوده خواهید شد.) و خداوند به آنچه انجام می‏دهید، آگاه است. (271)

(انفاق شما، مخصوصا باید) برای نیازمندانی باشد که در راه خدا، در تنگنا قرار گرفته‏اند; (و توجه به آیین خدا، آنها را از وطنهای خویش آواره ساخته; و شرکت در میدان جهاد، به آنها اجازه نمی‏دهد تا برای تامین هزینه زندگی، دست به کسب و تجارتی بزنند;) نمی‏توانند مسافرتی کنند (و سرمایه‏ای به دست آورند;) و از شدت خویشتن‏داری، افراد ناآگاه آنها را بی‏نیاز می‏پندارند; اما آنها را از چهره‏هایشان می‏شناسی; و هرگز با اصرار چیزی از مردم نمی‏خواهند. (این است مشخصات آنها!) و هر چیز خوبی در راه خدا انفاق کنید، خداوند از آن آگاه است. (273)

آنها که اموال خود را، شب و روز، پنهان و آشکار، انفاق می‏کنند، مزدشان نزد پروردگارشان است; نه ترسی بر آنهاست، و نه غمگین می‏شوند. (274)

 

تصاویر منتخب
  • روز شمار دیدار

  • ساخت مسکن در مناطق محروم

  • لحظات ناب نیکوکاری را دریابیم

  • ساخت خانه ایتام روستایی و اعزام آنها به سفر زیارتی مشهد مقدس

  • بازدید از روند ساخت مسکن ایتام روستایی استان هرمزگان

  • من یک زن تنها و دل شکسته ام ... اما چه غیور مردانی برایم سینه سپر کرده اند.

  • طرح لبخند بر چهره ایتام بنشانیم

  • چرا اسراف!باهم در شادی ایتام سهیم باشیم

سامانه آنلاین کمک ماهانه
شناسه نیکوکار
رمز عبور
کد تاییدیه:
عضویت در سامانه
شناسه نیکوکاری و رمز عبور خود را فراموش کرده ام
توجه: جهت پرداخت کمک ماهانه از مرورگر موزیلا فایرفاکس استفاده گردد
همیاری
آخرین مطالب (RSS)
ارتباط با ما
پیشنهادات و انتقادات
حامی
صندوق همیاری
گل امید
کمک تلفنی
کمک ماهانه آنلاین
نذورات ، قربانی و عقیقه
همیاران
کمک نقدی آنلاین
موبایل بانک
بشارت بهشت
نیروی داوطلب
نیم نگاهی به مقالات
سوالات و پاسخهای سیزدهمین دوره مسابقات کتابخوانی - رمضان المبارک 98
حمایت از موسسات خیریه دریچه ای به سوی کاهش فقر و گرسنگی
سوالات و پاسخهای دوازدهمین دوره مسابقات کتابخوانی - رمضان المبارک 97
سؤالات و پاسخهای یازدهمین دوره مسابقات کتابخوانی- رمضان 96
بررسی نقش سازمانهای مردم نهاد در ایجاد مشاغل پویا و پایدار
 
 
 
 

قوانین سایت

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به موسسه خیریه اشرف الانبیاء (ص) می باشد ...پشتیبانی : واحد فناوری اطلاعات و ارتباطاتموسسه خیریه اشرف الانبیاء (ص)